Pastane dekorasyon fikirleri; Restorant ve pastanelerde müşteri çekmenin en büyük sırlarından biri de şüphesiz iyi dekore edilmiş bir mekandır. İnsanların gidip arkadaşlarıyla vakit geçirmek istedikleri mekanlardan beklentileri birbirinden oldukça farklıdır. Bazı insanlar huzurlu sakin bir ortam isterken, bazı insanlar da daha renkli bir ortamda vakit geçirmek ister. Bu yüzden mekanınızın daha geniş kitlelere hitap edebilmesi için tüm bu isteklere ortak bir paydada cevap verebiliyor olması gerekir.

                                                           


Pastane Dekorasyon Fikirleri

Her işte olduğu gibi dekorasyon işi de uzmanlık gerektiren bir iştir. Mekanınızı uzman ellere teslim ettiğinizde siz de harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Pastane dekorasyon fikirlerini incelerken yine de pastanenizi dekore etmeden önce en iyi sonuçlara ulaşabilmek için bilmeniz gereken bazı püf noktalar var.

                                                           


Pastane dekorasyonunun püf noktaları nelerdir?

Bir yerde dekorasyondan söz ediliyorsa orada ilk değinilmesi gereken konulardan biri de renklerdir. Pastane dekorasyon fikirleri püf noktaları olan bu başlıkta ilk inceleyeceğimiz konu renkler. Renklerin yemek yeme isteği üzerindeki etkilerini inceleyen, dünya geneli çeşitli araştırma firmalarının vardığı ortak bir sonuç var, o da bazı renklerin insanları daha çok yemek yemeye teşvik ettiği sonucu. Uzmanlar bu renklerin özellikle sarı ve kırmızı renkler olduğunu söylüyor. Yapılan araştırmalara göre sarı ve kırmızı renkleri insanlara kendini sürekli aç hissettiriyor ve insanlardaki yemek yeme dürtüsünü tetikliyor. Yemek şirketlerinin tabelalarını ve amblemlerini incelediğimizde dünyaca üncü bir çok yemek şirketi amblemlerinde ve mekan tasarımında sarı ve kırmızı renklerini kullandıklarını görebiliyoruz. Eğer pastanenizde sizin için müşterilerinizin fazla ürün tüketmeleri önemli ise sizde bu renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak, eğer mekanınızın biraz daha özgün olmasını ve kendi tarzınızı yansıtmasını istiyorsanız bu renklerden kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Sarı ve kırmızı renkleri birçok firma tarafından kullanıldığı için sizi özgünlükten çok uzaklaştıracaktır.

                                                                                             

                                                                           

Dekorasyonunuzun özgün olmasını istiyorsanız farklı dekoratif objeler kullanın

Kendinize özgü bir pastane oluşturmak, daha da önemlisi bir marka haline gelmek istiyorsanız mekan tasarımında kullandığınız dekoratif objeler oldukça önemlidir. Pastane dekorasyonunda kullanılan bazı belli başlı objeler var, örneğin çeşitli ebatlardaki kek ve yaş pasta objeleri. Bu objeleri kullandığınızda mekanınız orjinallikten tamamen uzaklaşacaktır. Bunlar artık klişe haline gelmiş, mekanın özgünlüğünü zedeleyebilecek objeler. Bunun yerine daha kendinize özgü objeler tercih etmelisiniz. Örneğin aydınlatma sistemi, duvarda kullandığınız tablolar, masa ve sandalyeler ve duvar renkleri tamamen size özgü olmalı. Eğer deniz kenarında bir mekana sahipseniz, tasarımınız karmaşıklıktan uzak olmalı. Çünkü insanlar deniz kenarına daha çok dinlenmek ve huzur bulmak için giderler.