Cafeler için Dekorasyon Fikirleri - Cafe Masa Sandalye

Cafeler için Dekorasyon Fikirleri

Cafelerde dekorasyon fikirleri son derece önemli bir hale gelmiştir. Öncelikle bunun nedenlerini konuşmamız gerek.

Açacağınız cafelerde dekorasyon fikri neden önemlidir?

  • Rekabet Ortamının Kızışması: Artık serbest girişimci olmak için illa ekonomi bilimini yalayıp yutmuş olmanız gerekmiyor. Hatta birçok kişi, kişisel olarak kredi çekip cafe açma yoluna bile gidiyor. Özellikle kahve cafelerinin artması sonucunda artık adım başı cafe görüyoruz. İnsanlar evlerine kapanmak yerine iş sonu yorgunluklarını atmak, özel hayatlarındaki buluşmaları gerçekleştirmek için cafelere gidiyor. Bir cafe kültürü aldı başını gidiyor.

Hal böyle olunca da rekabet ortamı da cafe alanında kızışmış durumda. Bu rekabet ortamında cafenizde bir fark yaratıp bir adım öne geçmelisiniz. Dekorasyon bu nedenle çok önemlidir.

  • Görselliği Verilen Önemin Artması: Önceden araba almazdan önce insanlar ”ayağımı yerden kessin yeter” gibi alçak gönüllü bir yorum yaparlardı. Aynı şekilde birileriyle buluşmak ya da toplantı yapmak istediklerinde de ”sessiz bir yer olsun, yeter” derlerdi.

Ancak artık iş böyle değil. Tamamen global bir dünyada alçak gönüllük yerini hep daha fazlasını isteme ve talep etme yoluna gitti. Artık insanlar da buluşmak istedikleri cafelerde bir estetik beğeni düzeyinin tutturulmasını talep ediyor. Haksız da sayılmazlar.

Bir saat oturup bir kahve içecek bile olsalar ‘güzeli varken neden çirkin bir yere gidilsin ki? Bu nedenle her şeyin fotoğrafının çekildiği ve paylaşıldığı yeni dünya düzeninde cafeler de en az oteller kadar şık, dekore ve albenili olmak zorunda.

Peki cafe açacaklar için nasıl dekorasyon fikirleri geliştirilebilir? Şimdi yazımızın ikinci kısmında cafeler için dekorasyon fikirlerini değerlendireceğiz ve size orijinal fikirler sunacağız.

Cafeler için Dekorasyon Fikirleri

  • Orijinal Olun: Birebir kopyala yapıştır modeliyle bir yerlerde gördüğünüz cafe dekorasyon fikirlerini kendi cafenizde uygulamayın. Orijinal olun. Yeni fikirlerden kaçınmayın. Gerekirse elinize bir kağıt kalem alın ve cafenizin planını yapın.
  • Bir İç Mimar İle Çalışın: Yapılan bir araştırmaya göre insanlar kendilerini evinde hissettikleri yerde vakit geçirmeyi seviyorlar. Öyleyse cafenizin dekorasyonunu ev gibi dizayn edebilirsiniz. Sıcak bir yuva ortamı, insanların orada daha fazla kalmalarına, bu sayede daha fazla şey yiyip içeceklerine olanak tanıyacaktır.

Ev gibi tasarlanacak bir cafe için de profesyonel yardım almak oldukça uygun ve mantıklı olacaktır. Başta biraz harcayacağınız para ile daha sonra kazanacağınız paraların yolunu yapmış olursunuz.

Cafelerde dekorasyon fikirleri için yeni şeyleri denemekten ve buna para harcamaktan çekinmeyin. Sonunda kazanan siz olacaksınız.

  1. Metin 20 Kasım 2018 Cevap

    Teşekür ederim çok net oldunuz ve anlaşılır oldu. Sizden yardım isteyecem mümkünse kafeden anlayan bir mimara ihtiyacımız var teşekürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.